Jak dobrze zacząć dzień?

Gdy rano przyjeżdżam do biura, lubię obserwować moich współpracowników. Jedni przychodzą pełni energii, zadowoleni a inni – jakby ich „walec przejechał”. Od czego zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia? Także od tego jak go rozpoczniemy! Ja osobiście już od kilku lat stosuję metodę „5 kroków”, która pomaga mi efektywnie rozpocząć każdy kolejny dzień i nabrać siły do działania. Jeśli spróbujesz jestem pewna, że już wkrótce zauważysz różnicę!

  • Po pierwsze – gdy tylko otworzysz rano oczy – uśmiechnij się! To takie proste, a sprawia, że nastawisz się pozytywnie, w końcu nowy dzień to nowa szansa na zrobienie czegoś wyjątkowego! Uśmiech na Twojej twarzy jest również początkiem ćwiczeń fizycznych rozbudzających ciało.
  • Po drugie – wypij przynajmniej ½ litra wody. Twój odwodniony po nocy organizm naprawdę woli ją od kawy, którą wiele osób ma zwyczaj serwować sobie z samego rana. Jeżeli masz problemy z cerą ta informacja powinna Cię zainteresować – woda pomaga oczyścić organizm z toksyn, co znacznie poprawia stan skóry.
  • Po trzecie – przeznacz 30 minut na rozbudzenie swojego serca. Wierz mi – pobudzając krążenie krwi i dotleniając organizm pomożesz ciału i umysłowi pozbyć się napięcia z poprzedniego dnia a to pomoże Ci skupić się na zadaniach bieżących.
  • Po czwarte – pobądź sam na sam ze sobą przez 10-15 minut. Nawet, jeśli Twój dom jest pełen ludzi, każdy szykuje się do pracy/szkoły, a pies nerwowo kręci się pod drzwiami, zamknij się w jednym z pokojów i postaraj się zrelaksować. Jeśli jednak potrzebujesz ciszy i spokoju – wstań chwilę przed domownikami. Pomoże Ci to odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę.
  • Po piąte – zjedz zdrowe śniadanie. Na pewno pamiętasz jak rodzice powtarzali Ci, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie mylili się, dlatego postaraj się, aby był on jednocześnie wartościowy. Nie wybiegaj z domu z myślą, że przekąsisz coś na mieście! Wiem, że jak rano uda mi się wykonać to, co zaplanowałam – z resztą zadań tym bardziej sobie poradzę. Tobie również polecam wypracować sobie nawyk efektywnego budzenia się.

    Może już stosujesz niektóre z powyższych rad?A może masz swoje własne skuteczne sposoby na dobry początek dnia?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: